Teambuilding

Teambuilding a firemní akce

Využitím našich služeb podporujete údržbu tras ferraty Vodní brána.

- Via ferrata pro firmy a kolektivy -

Spolu na jednom laně.

Kolegové, nebo parťáci?

Zážitek, který z Vás udělá tým.

I když Vás lezení nechytne, alespoň si u oběda budete mít o čem povykládat.


Průběh akce

Kromě krásného zážitku z lezení jedné ze tří zajištěných cest na Vodní bráně u Semil se zaměříme na bezpečnost a techniku lezení na via ferratě. Naši instruktoři jsou připraveni řešit veškeré nouzové situace včetně přijištění lanem. 

Nejprve vyzkoušíme a vybereme vybavení. Provedeme Safety breefing a vysvětlíme základní bezpečnostní pravidla. Na začátek  vylezeme krátkou cvičnou ferratku, abychom si udělali představu, co nás bude na dalších trasách čekat....

 A pak se společně s našimi instruktory pustíme do lezení....

Nerozdělíme Vás do skupinek na "Sněženky" a "Machry", "Chrty" a "Želvičky", ale polezeme spolu jako Parťáci, co se navzájem umí podržet, povzbudit a motivovat. 

Termín: celoročně s přihlédnutím na aktuální stav počasí

Sraz: parkoviště u Vodní brány

Náročnost: Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé lezce, kteří mají chuť naučit se nové věci a zdokonalit svoji techniku lezení.

Cena: Malé skupinky do 4 účastníků 5000 Kč/celodenní akci.

U větších skupin cenu stanovujeme individuálně s ohledem na nutnost zajistit dostatečný počet instruktorů, kteří budou dohlížet na Vaší bezpečnost a budou se Vám individuálně věnovat.

S ohledem na Vaši bezpečnost a provozní řád ferraty je bezpodmínečně nutné dodržet poměr maximálně 4 účastníci na 1 instruktora !!!

Můžeme Vám kromě ferraty nabídnout rafting na Jizeře, nebo Kamenici, lanový most , lanovku "flying fox" přes Jizeru, domluvit nezapomenutelnou exkurzi Podspálovské elektrárny, návštěvy nečekaných míst po okolí, táborové hry ..

V případě  velké nepřízně počasí můžeme  teambuildingový program přesunout  na   horolezeckou stěnu Makak  v Jablonci, nebo Šutr Liberec.

Pro uspořádání teambuildingové akce na ferratě je nutný souhlas zřizovatele a náležitá povolení ochranářů . Je nutné vše naplánovat s předstihem a samozřejmě mimo víkendy.


Zajistíme veškeré vybavení potřebné ke zdolání via ferraty včetně ferratových rukavic. 


Pořídíme super fotky z výstupu na památku, ale i pro zajímavou prezentaci Vaší firmy.


Info: Tel. 724 247 624

email: cokar@seznam.cz


Reference

Ahoj Čoky,

jak jsme slíbili, posíláme recenzi na teambuilding u Vás na Ferratě.

Byl to pro nás opravdu úžasný zážitek. Někteří v naší skupině mají opravdový strach z výšek, ale díky vaší odborné instruktáži, pohodě a humoru se každý odvážil vylézt až na vytoužený vrchol. Při cestě k cíli jsme se skvěle pobavili, překonávali své limity a nahoře si vychutnali, kromě svačiny, i ten pocit z vítězství.

Moment, kdy celý tým visí na jednom laně, je dokonalý způsob teambuildingu. Vřele doporučujeme.

Zároveň se připomínáme, že máme zájem o přechod hřebenů na sněžnicích, jak nabízel Honza Šipal. Prosíme o info, jak a kdy můžeme celou akci dojednat.

Ještě jednou moc děkujeme a zdravíme i kolegy.

Pěkný večer/Pěknou noc,


Jarmila Viesnerová

asistentka ředitele

Česká spořitelna, a.s., region Východní Čechy

Děkujeme Vám za odkaz na fotografie, které jste nám včera nafotil na naší teambuildingové akci na ferratě.

Fotografie jsou super!!! : ))

A dále Vám děkujeme za pěkně vedenou akci a lezeckou instruktáž na Vaší ferratě "Vodní brána".

Kolegové mi referovali, že si lezení velmi užili.

Přejeme, ať se daří Vaší péči a práci na ferratě, a třeba někdy opět na viděnou.

S pozdravem a přáním hezkého podzimu

Petra Nováková

Alstanet s.r.o.

Děkujeme za fotky i za super zvládnutou akci. Oboje nemělo chybu

Katka

Kateřina Žirovnická

Head Scoring Analyst
Supervision and Measurement

Komerční banka, a. s. 

Ahoj Martine,

Ještě jednou moc děkujeme za pěkně strávené odpoledne a děkuji za pomoc s mým klukem. Určitě tvoje klidná povaha dosáhla k tomu, že všechno zdolal 😊

Můžu Tě poprosit o zaslání naší společné fotky ze skály? Potřebovali bychom jí dát na titulku do časopisu.

Romana Řeháčková 

LUKOV Plast spol. s r.o

Teambuilding na ferratě Vodní brána obvyklé propozice.

Instrukce:

 • 9.00 Sraz účastníků na parkovišti pod ferratou.
 • 9.30 Oblečení do postrojů a přileb přímo na parkovišti ( zajistíme nové 3/4 ferratové rukavice singing rock)
 • 10.00 Odchod pod ferratu, kde proběhne safety breefing, seznámení se základními pravidly bezpečného pohybu po ferratě.
 • 10.30 Instruktáž a společné přelezení krátké zkušební trasy (zkušební trasa se obtížností blíží červené trase). První poleze instruktor a vše názorně předvede (správný postup, cvakání jištění, odpočinek posazením do ferratového jištění). Instruktor se nahoře zastaví a bude seshora dohlížet , jak polezou další. První by měli lézt nejzkušenější ev. nejzdatnější aby měli nováčci možnost všechno nakoukat a neměli trému. Kdo zkušební ferratu přeleze, odejde po pěšině zpátky pod nástup. Těm, kdo si nebudou jistí, nabídneme dojištění horolezeckým lanem.
 • 11.00 Rozdělíme se do skupinek a každý instruktor si pod sebe vezme jako prvního nejméně zkušeného, aby ho měl nejlépe na očích a mohl ho vzít na lano, pokud by to bylo potřeba. Operativně se rozhodneme podle výkonů na zkušební trase, jestli společně polezeme červenou (střední obtížnost), nebo modrou (lehčí) trasu. Danou trasu pak polezeme ve "vláčku" za sebou tak, že v čele každé podskupinky bude instruktor, pod ním nejméně zkušený účastník a na konci podskupinky bude nejzkušenější (zdatnější).
 • 12.30 Odhadem bychom mohli dolézt všichni na vrchol.
 • 13.00 Budeme přecházet po lanovém mostě z vrcholu Vodní brána na Vyhlídku odkud se dá po lesní pěšině sestoupit dolů k nástupu.
 • 13.30 Na Vyhlídce bude mít každý možnost se občerstvit a napít ( zajistíme balenou vodu , bagetu, musli tyčku, jablko..)
 • 14.00 Předpokládaný návrat pod ferratu a k parkovišti.

Červenou ferratu je možné vylézt za 15- 20 minut pohodovým tempem, ale pro skupinu 11 resp. 14-ti lidí je nutné počítat s výrazným navýšením potřebného času. Plán můžeme operativně přizpůsobit možnostem účastníků a zvolit lehčí eventuálně těžší trasu.

Co si vzít sebou na ferratu:

 • Pevnou obuv s neklouzavou podrážkou. Ideální jsou pohorky a trekové boty. Méně vhodné jsou běžecké boty. Nevhodné jsou cvičky, sálové boty, polobotky, sandále.
 • Na sebe sportovní oblečení do přírody podle aktuálního počasí. V případě možnosti srážek si vemte nepromokavou větrovku.
 • Při lezení není vhodné mít na rukách hodinky a prstýnky.
 • Mobilní telefony noste v kapse na zip, nebo v batohu.
 • Pro všechny účastníky zajistíme vlastní ferratové rukavice ( v případě low budget var. půjčíme)
 • Doporučujeme si s sebou vzít malý batůžek, do kterého byste si dali oblečení, kdyby bylo moc teplo, ev. na větrovku atd..
 • Pokud by ve skupině byli zkušení lezci a ferratisté, kteří mají svoje vybavení na které jsou zvyklí, mohou si ho vzít sebou, jenom jim ho instruktoři překontrolují, jestli je všechno v pořádku.
 • Pro každého účastníka zajistíme 0,5l lahvičku s pitím, sušenku , ovoce, bagetu z lokální výrobny lahůdek.

Během akce budu fotit zrcadlovkou a večer pošlu fotky přes úschovnu, pro jistotu by ale bylo dobré pověřit fotodokumentací ještě někoho dalšího ze zkušenějších účastníků, abychom neměli fotky z lezení jenom z jediného úhlu pohledu. Snažím se aby měl každý účastník nějakou vlastní momentku, samozřejmě se vyfotíme pod nástupem a nesmí chybět ani vrcholové společné foto.

Informace o via ferratě vodní brána včetně plánků tras a fotogalerie výstupů

www.vodni-brana.cz

Teambuilding

parkoviště a místo srazu

Kvalitní restaurace v blízkosti ferraty:       Adria      Da Georgio        Pizzeria Malá Skála

( větší skupiny je dobré rezervovat předem)

Těšíme se na společné lezení na naší ferratě .

Martin čokař Marek

Vodní brána z.s. IČ:22769609

Kurzy IČ:15166562

č. účtu: 67 0100-2208193197/6210

Mail: cokar@seznam.cz

Tel: +420724247624