Celodenní  intenzivní kurz lezení na ferratě Pastýřská stěna v Děčíně.


lka kurzu: 6 - 8 hodin.

Cena: 5000 kč/den.

Max. počet účastníků: 4 ( kurz je individuální- polezu pouze s vámi resp. s vaší skupinou )

V ceně kurzu je zahrnuto: zapůjčení lezeckého vybavení .


Můžeme spolu vylézt většinu cest podle Vašeho výběru.

Vysvětlím  Vám proč  se nemají "courat" jistící karabiny  za sebou a jak je máte držet, abyste lezli bezpečně , plynule a efektivně. Úplně jinak se drží karabiny, když se leze  po laně, po žebříku, po kramlích, nebo tzv. "čistě". Zkušený horolezec  ale nikdy necourá jištění za sebou a pod nohami, protože ho může strhnout nebo přetočit hlavou dolů v případě  že jištění překročíte před tím, než dojde k pádu..

Zapůjčím Vám různé druhy ferratového vybavení, abyste si sami udělali vlastní představu jak veliký je rozdíl mezi  celotělovým, kombinovaným a sedacím úvazkem a já se Vám pokusím vysvětlit, proč horolezci nepoužívají  "celotěláky" a proč  je nabízejí půjčovny a cestovky...

Naučím  vás vázat a používat bezpečně odsedku a vysvětlím vám, proč ji sám nenosím. Vysvětlím Vám, proč svoje spolulezce  nutím, aby si  zvykli sedat do setu a odsedku používali pouze v traversech. Proč je nesmysl mít na odsedce zamykací karabinu.

Vysvětlím  Vám, proč  nepoužívám  na ferratě prsák, pokud nelezu s těžkým batohem.

Nacvičíme si dojišťování a dopomoc "krátkým lanem" (  to se hodí např. pro lezení s dětmi).

Můžeme si procvičit lezení s dojištěním krátkým lanem a "plovoucí" karabinou a prostřídat si role  jistícího a jištěného. 

Můžeme si vyzkoušet např .  používání dojišťovací sady Edelrid  Belay Kit.                       

Naučím Vás jednoduché metody "sebezáchrany" pro případ nouzových situací.

Pokud budete perfektně zvládat bezpečný postup po ferratě, můžeme spolu zkusit vylézt vybrané trasy tzv.  "na čisto" a  ukážu vám, jak se to má dělat aby bylo riziko co nejmenší.

Na skalách v bezprostředním okolí ferraty si můžeme vyzkoušet sportovní nebo klasické pískovcové lezení a bezpečné slaňování ( na horolezení je potřeba mít vlastní lezačky).

Ideální program pro ty, kdo si chtějí ověřit svojí fyzičku a techniku a naučit se užitečným dovednostem a správné technice lezení.

Pořídím Vám super fotky.

Info: +420724247624

Kontakt pro přímou domluvu termínu